«ایران» در نمایشگاه گردشگری فیتور 2018 مادرید

با حضور «علی‌اصغر مونسان»، معاون رئیس‌ جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، فعالان و دست‌اندرکاران صنعت جهانگردی، «پاویون جمهوری اسلامی ایران» روز چهارشنبه ۲۷ دی در نمایشگاه فیتور ۲۰۱۸ مادرید گشایش یافت.

«ایران» در نمایشگاه گردشگری فیتور 2018 مادرید

«علی‌اصغر مونسان»، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با حضور در مرکز نمایشگاهی مادرید از نزدیک از غرفه جمهوری اسلامی بازدید و با مدیران و دست‌اندرکاران این غرفه‌ها دیدار و گفت‌و‌گو کرده است.

در این دیدار فعالان گردشگری ایرانی حاضر در نمایشگاه فیتور مادرید، تازه‌ترین تولیدات فرهنگی و گردشگری ایران را ارائه کرده‌اند.

«تولید مدیا‌های گردشگری» و «متنوع‌سازی اقلام تبلیغاتی گردشگری ایران» نکته مورد تأکید رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این بازدید بوده است.

در ادامه رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری پس از رونمایی از کتاب نفیس «ایران»، با حضور در پاویون کشورمان در نمایشگاه فیتور مادرید با خبرنگاران و اصحاب رسانه کشورهای مختلف به گفت‌و‌گو نشست.

معاون رئیس‌جمهوری در این نشست، ایران را کشوری پرظرفیت و تاریخی از منظر جاذبه‌های جهانگردی دانست و از کلیه جهان‌گردان و گردشگران برای بازدید از ایران دعوت به عمل آورد.

مونسان در ادامه از غرفه کشورهای حاضر در نمایشگاه فیتور بازدید کرد و از نزدیک با فعالان و توراپر‌اتورها و بازاریابان جهانی به گفت و‌ گو و تبادل نظر پرداخت.

غرفه ایران در نمایشگاه فیتور ۳۰۴ مترمربع است و بخش‌های مختلف عمومی و خصوصی جاذبه‌های گردشگری کشورمان در آن به معرفی دستاورد‌ها و خدمات و جاذبه‌های کشورمان می‌پردازند.

در این دوره از نمایشگاه فیتور، هواپیمایی ماهان‌ایر و شرکت‌های مسافرتی ارس، آیتو، ایران‌دوستان، لولو پرواز، علاءالدین، ایوار، شیده شیراز، راه تمدن پارسیان، ماهورگشت، ارگ جدید، پردیسان‌گشت، ایران‌تراول، مادر، شهرزادبال، ستاره ونک و ساحل آفتاب، در نمایشگاه فیتور حضور دارند و با مدیریت غرفه جمهوری اسلامی ایران توسط کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی به معرفی ایران و ارائه بسته‌های مسافرتی در نمایشگاه فیتور می‌پردازند.

در سی‌و‌هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری فیتور اسپانیا ۱۶۵ کشور در قالب ۹۸۹۶ کمپانی و ۲۴۴ هزار و ۹۷۲ شرکت‌کننده تجاری و جهان‌گردی و بیش از صد‌ها خبرنگار بین‌المللی از نشریات مختلف حضور دارند.

غرفه «ایران» در این دوره از نمایشگاه فیتور، با الهام از معماری ایرانی و اسلامی طراحی شده است.

در این غرفه برنامه‌های مختلفی از جمله نشست‌های تخصصی و عمومی، موسیقی سنتی، کارگاه ساخت و تولید صنایع‌دستی، لباس‌های محلی، غذاهای بومی و دیگر برنامه‌های فرهنگی اجرا می‌شود.

 

منبع : کجارو